Според учените хората, които винаги закъсняват, не го правят защото проявяват неуважение към теб. Психологически има два типа хора. Първият (тип А) е по-агресивен, самокритичен, конкурентен и чувствителен към времето. Вторият (тиб Б) има тенденция да закъснява, но е по-търпелив и с по-лек характер. В същото време хората, които закъсняват са по-успешни, защото притежават определен набор от личностни качества, които им помагат в живота.
Разбери защо според науката хората, които закъсняват са по-успешни и какво им помага да имат по-голям късмет в професионален план
Виж още: 20+ прости правила за щастлив живот от д-р Литвак
1. Те са по-креативни

Хората от тиб Б, които по-често закъсняват, обикновено проявяват по-развито въображение. Това е особено полезно за тях в творческите задачи. Те не се страхуват да нарушат правилата и да излязат извън установените граници. Склонни са да имат поглед над цялостната картина и да не се придържат към дребните детайли. Това е личностна черта, характерна за предпримачи и лидери, които по-често имат професионален упсех от останалите хора.
По време на работа те могат да загубят всякакво чувство за време и въпреки това да се представят на високо ниво и да постигнат наистина забележителни резултати.
2. Те са по-оптимистично настроени

Проучванията сочат, че хората, които закъсняват, обикновено са по-оптимистично настроени. Поради това си качество те имат по-големи шансове за успех в живота.
Психологът Мартин Селигман провежда проучване, което показва, че най-оптимистичните търговци продават с 88% повече от най-песимистичните. Като цяло оптимистичните хора продължават напред, дори да срещнат проблеми по пътя, защото винаги вярват, че има възможност за успех.
3. Те са многофункционални

Ако имаш приятел, който винаги закъснява, това вероятно не е, защото е мързелив. Има хора, които се опитват да направят всичко наведнъж, което е предпоставка за успех. Тази многофункционалност обаче често води до загуба на представата за време.
Важно е това качество да се държи под контрол и да се опитваш да организираш деня си по начин, който е удобен за всички, без да караш останалите вечно да те чакат.